Süreç Yönetimi

Sıcaklık kontrollü ürün lojistiği adı verilen soğuk taşıma ya da soğuk zincir lojistiği sektöründe süreç, hızlı, doğru ve izlenebilir olmalıdır.


Soğuk zincir taşımacılığında vazgeçilmez olan ürünün doğru ve hızlı bir şekilde teslim edilirliğinin yanında, müşterimizin ürünün hangi noktada olduğu, teslim edilme zamanı ile ilgili ön bilgilendirmesinin yapılması önem taşır. Süreç, ürünün soğuk taşıma aracına alınması ile başlar. Müşterimiz tarafından sağlanan soğuk araçlar ya da filomuza ait olan soğuk taşıma yapan araçların en kısa sürede ve hatasız bir şekilde tüketim noktasına ya da soğuk depomuza ulaşması ile birinci aşama tamamlanır. Soğuk depolama yapılması istenmesi durumunda bu süreç ikinci basamaktan devam eder.

Soğuk zincir lojistiğinin her adımında kontrol önemlidir. Bu sebeple, şirketimiz, Arvento Araç Takip Sistemi ile entgre çalışmakta, ürününüzün konumu ve durumu ile ilgili siz müşterilerimize anlık bilgi akışı sağlamaktadır. Araç takip sistemi yanında ısı ve sıcaklık sensörleri vasıtasıyla, ısı ve sıcaklık kontrolü yapılabilmekte, ürünün teslim alınmasından teslim edilmesine kadar geçen süreçte ürünün durumu ile ilgili gerçek zamanlı bilgilendirme yapılmaktadır. Sürecin kontrolü size özel raporlanmakta ve teslim aşaması ardından gerekli bilgi ve dokuman talep edilmesi durumunda teslim edilmektedir.