Araştırma ve Geliştirme

Arge departmanımız, gıda lojistiği konusunda uzman gıda mühendislerinden, teknolojik alt yapı ve süreçlere hakim teknoloji uzmanları ve bilgisayar mühendislerinden, operasyonel sürecin tüm süreçlerini bilen ve konuya hakim operasyon uzmanlarından oluşmaktadır.


Soğuk zincir lojistiği, gıda ürününün teslim alınıp ilgili noktaya taşınmasından çok, gıdanın istenilen sıcaklık değerlerinden taşınması, depolanması ve son noktaya teslim edilmesini gerektirir. Tüm bu kriterler dahilinde, sıcaklık kontrol mekanizmasının sağlıklı işleyişi, soğuk taşıma haznesine sahip araçlarmızın arızasız ve tüm bakımları yapılmış haliyle operasyona katılması, depolarımızda mevcut ısı kontrol ve haberleşme sistemlerinin tam bir uyum içerisinde işleyişinin gerçekleştirilmesi için çalışmalarımız sürekli devam etmektedir.

Frigosky tüm ülke çapına yayılmış aktarma ve dağıtım merkezlerinde farklı sıcaklık rejimlerindeki ürünler için bölmelere sahiptir. Aynı şekilde ürünlerin taşınması esnasında kullanılan özmal araç filosunda en son teknolojik dizayn ve ekipmanlara haiz ve çoklu sıcaklık rejimli araçlar mevcuttur. Bu araç ve ekipmanların iyileştirilmesi, son teknolojik donanıma sahip hale getirilmesi, yerli sermaye ile ortak girişimlerimiz sayesinde hedeflenen noktaya ulaşmamızı sağlamıştır. Hedefimiz, hem üretici ve pazar, hem de pazar ile tüketici arasındaki koordinasyonda en iyi noktaya gelmek, maliyetleri düşürerek katacağımız değer ile önümüze daha üst düzey hedefler koymaktır.

Bu mükemmel altyapı ile tecrübe ve sorumluluk anlayışımız, ürünleri teslim almamızdan teslim etmemize kadar geçen elleçleme, depolama, yükleme ve boşaltma, taşıma gibi tüm aşamalarda ürünün kalite ve formunun korunuyor olduğunun garantisiyiz. Gerçek Zamanlı Bilişim Teknolojisi, En Son Depolama Sistemleri, Sıcaklık Kontrol ve İzleme Sistemleri, Araç ve Araç İçi Sıcaklık Kontrol Sistemleri (ARVENTO), Teslimat Onay Sistemi, Teslim Evrağı Digital İmaj Paylaşımı, Fiziki ve Sistemli Arşivleme sistemleri ile Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerimizi aralıksız devam etmekteyiz.