FrigoSKY

Günümüzde, toplu yaşamın sürdüğü büyük kentler / metropoller ve büyük şehir ve ilçelerde, insanların ihtiyaç duydukları besin maddelerini (gıdalar, sebze ve meyveler, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri vb.) standartlara uygun olarak tedarik etmek önemli bir sorundur. Bu sorunun çözümü, soğuk zincir taşıma yöntemi ile sağlanmaktadır. Gıda maddelerini düşük sıcaklıklarda saklamak ve yine düşük sıcaklık değerlerinde tüketim yerlerine – soğuk zinciri bozmadan – ulaştırmak önemlidir.

Frigorifik araçların soğuk sistemlerine yönelik yapılması gereken bakım, onarım ve montaj işlemlerinin öneminin farkındayız. İşleyişin sağlıklı yürümesi, öncelikle ürün gruplarının olması gerektiği şekliyle taşınması, ürünlerin teslim edilmesine kadar geçen süreçte kontrollerin araç içi sensörlerle sağlıklı bir şekilde yapılmasını gerektirir. Hem araç içi kontrol ve gözetim, hem de araç ısı ve takip sistemleri ile yaptığımız kontroller ile soğuk zincir taşımacılığında ki iddiamızı ortaya koymak ve Türkiye’nin lider Soğuk Zincir taşıma firması olmak ve zirvede kalmak tek hedefimizdir.

Soğuk Zincir Taşımacılığı dünya üzerinde ilk kez 1936 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaya başlandı. Ülkemizde bugünkü şartlarda gıda ve ilaç ürün gruplarının çeşitlenmesi, aynı zamanda gıda ve ilaç çeşitliliğindeki artış ile birlikte Soğuk Zincir Taşımacılığı (Soğuk Taşımacılık) önemini artırdı. Araç ve ekipman ihtiyacı da aynı paralelde artan ve büyüyen bir ihtiyaç haline geldi.

Soğuk Taşımacılıkta kullanılan araç grupları genellikle frigorifik gemiler, soğuk taşımacılık için kullanılan konteynerler, soğuk taşıma kamyonları, şehir içi taşımacılıkta ve dağıtımda kullanılan panelvan şeklindeki soğuk taşıma araçlarıdır.Lojistik taşımacılık alanında her geçen gün daha fazla ihtiyaç haline gelen soğuk taşıma ve soğuk zincir taşımacılığı, perakende sektörünün bir numaralı ilgi alanına girer. Soğuk Taşımada, tedarik edilen ürün direkt olarak bir diğer soğuk servis alanına taşınır ve arada depolama ihtiyacı olmazken; Soğuk Zincir Taşımacılığı’nda soğuk depolama bir ihtiyaç olarak kendini gösterir.

Taşıma yöntemi olarak her iki biçimde de ciddi farklılık olmamasına rağmen, soğuk zincir taşımacılığında zincirin halkaları, tedarik noktasından teslim alınan ürün, ürünün ara depoda muhafaza edilmesi için harcanan efor ve enerji ile birlikte zamanın doğru kullanılmasını gerektiren zaman yönetimi prensibi, soğuk depoda depolanan ürünün bir sonraki adımda tekrar soğuk taşıma aracına (frigo kamyon, frigo kamyonet) yüklenmesi ve nihai teslim noktasına ulaştırılması adımlarını içerir.

İşte bu noktada, biz FRİGOSKY olarak “soğuk zincirin tüm halkaları” söylemini kullanarak iş yapış biçimimize bu çerçevede yön verdik. Ayrıca, soğuk taşımacılığın entegre yapısı içerisinde soğuk taşıma, soğuk zincir taşıma uzmanlığı (özellikle gıda ürünleri ve ilaç taşımacılığında), müşteri ilişkilerinde ki başarımız, teslim alma, depolama ve teslim etme sürecindeki uzmanlığımız ile geldiğimiz noktayı hak ettiğimizin önemli bir göstergesidir.

“Soğuk Zincirin Sağlam Halkaları” Frigosky’da. Bize info@frigosky.com adresinden ve 0216 364 43 77 nolu hattan ulaşabilirsiniz.