SKY Hassas A Tipi

Özellikle hassas derecelendirme sistemine haiz gıda ve ilaç taşımacılığında tercih edilen Soğuk Zincir Taşıma yöntemimizdir. Yönteme adını veren hassas derecelendirme sistemi, +15°C ile +18°C arası sıcaklıkta taşınması gereken ürünler için kullanılmaktadır. Taşıma desteğimiz, tedarik + teslim alma, taşıma / soğuk depolama + soğuk depo ya da son kullanım alanına teslim etme aşamalarını kapsar.


SKY Hassas A tipi taşıma yöntemimizde özellikle çikolata ve çikolata ürünleri, unlu mamüller, yumurta ve yumurta türevleri ile yumurta kullanılarak üretilmiş gıda ürünleri taşımacılığı soğuk zincir lojistiği halkalarını kırmadan hassasiyetle yapılmaktadır.

Özellikleri biribirinden farklı olan ürünlerin, farklı sıcaklık değerlerine sahip ortamlarda taşınması gerektiği unutulmamalıdır. Bu nedenle, yapılan taşıma işleminde en önemli konu, aynı sıcaklık değerine sahip ürünlerin aynı grup içerisinde yer almasıdır. Soğuk Taşıma aracına yüklenen ürünün, farklı sıcaklık değerlerinde taşınabilir olmasının öngörüldüğü durumlarda mutlaka son kontrol / onay mekanizmasının devreye alınması gerekir ve soğuk zincirin kırılmaması ilk şarttır.

Lojistiğin üç temel unsuru, ikmal, nakil ve bakımdır. İkmal, projelendirme ve uygulama; nakil, projelendirilmiş sürecin gerçekleştirilmesi yani taşıma; bakım ise soğuk zincir taşımacılığında müşteri hizmetleri ile eş görev ve mertebede tutulan ve önemli bir yer kapsayan alandır. Her üç unsur, SKY Hassas A tipi Soğuk Zincir Taşıma’da bütün olarak çalışır.

Uluslararası standartlarda +15°C ile +18°C arası taşımacılık yöntemimiz SKY Hassas A tipi, kullanılan sıcaklık ölçü birimleri açısından farklı değerlerle anılabilir. Ölçümleme sistemi baz alındığında soğuk zincirin kırılmaması için gereken sıcaklık birim derecelendirmeleri, SKY Hassas A tipi Soğuk Taşımacılık için şu şekildedir:

+15°C = 59,0°F = 288,15°K = 12,0°R

+18°C = 64,4°F = 291,15°K = 14,4°R

SKY Hassas A tipi Soğuk Zincir Taşıma yöntemimiz hakkında daha fazla bilgi almak için info@frigosky.com e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.