SKY Standart Soğuk Taşımacılık

Gıda ve ilaç taşımacılığında tercih edilen Soğuk Taşıma ya da Soğuk Zincir Taşıma adını verdiğimiz yöntem ile, +18°C ve üzeri sıcaklık değerlerinde taşınması gereken ürünleriniz için taşıma desteği veriyoruz. Taşıma desteğimiz, tedarik + teslim alma, taşıma / depolama + teslim etme aşamalarını kapsar.


+18°C ve üzeri ısı hassasiyeti olmayan, paketli gıda ürünleri, ısı hassasiyeti kademesine uygun ilaç taşımacılığı bu guruba girer. Kahvaltılık gevrekler, kızarmış ekmek ve ekmek grubu, bisküvi, unlu mamuller, cipsler, oda sıcaklığında formu ve özelliği bozulmayacak özellikte paketlenmiş ve içeriği uygun çikolata ürünleri gibi mamuller bu kategoriye girer.

Özellikleri biribirinden farklı olan ürünlerin, farklı sıcaklık değerlerine sahip ortamlarda taşınması gerektiği unutulmamalıdır. Bu nedenle, yapılan taşıma işleminde en önemli konu, aynı sıcaklık değerine sahip ürünlerin aynı grup içerisinde yer almasıdır. Soğuk Taşıma aracına yüklenen ürünün, farklı sıcaklık değerlerinde taşınabilir olmasının öngörüldüğü durumlarda mutlaka son kontrol / onay mekanizmasının devreye alınması gerekir ve soğuk zincirin kırılmaması ilk şarttır.

Lojistiğin üç ana unsuru, ikmal, nakil ve bakımdır. İkmal, projelendirme ve uygulama; nakil, projelendirilmiş sürecin gerçekleştirilmesi yani taşıma; bakım ise soğuk zincir taşımacılığında müşteri hizmetleri ile eş görev ve mertebede tutulan ve önemli bir yer kapsayan alandır. Her üç unsur, SKY Standart Soğuk Zincir Taşıma’da bütün olarak çalışır ve entegredir.

Uluslararası standartlarda +18°C üzeri taşımacılık yöntemimiz SKY Standart, kullanılan sıcaklık ölçü birimleri açısından farklı değerlerle anılabilir. Ölçümleme sistemi baz alındığında soğuk zincirin kırılmaması için gereken sıcaklık birim derecelendirmeleri, SKY Standart Soğuk Taşımacılık için şu şekildedir:

+18°C = 64,4°F = 291,15°K = 14,4°R

SKY Standart Soğuk Zincir Taşıma yöntemimiz hakkında daha fazla bilgi almak için info@frigosky.com e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.