Soğuk Depolama Altyapısı Sistemi

Tüm depolarımız, istenilen sıcaklık değerlerinde muhafaza edilmesi istenen ürünler için tam donanımlı ve güvenlidir. Farklı sıcaklık değerlerinde “ısı tipine göre depolama sistemlerimiz” mevcuttur.


Soğuk depolarımız, dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen ürünler için uygun şartlarda modernize edilmiştir. Kapalı, tamamen güvenli, RFID teknolojisi entegre edilmiş, SKY Standart – DP, SKY Hassas “A” – DP, SKY Hassas “B” – DP ve SKY Buzzz – DP gibi farklı sıcaklık değerlerine cevap verecek özelliktedir.

Özel hayatımızda tükettiğimiz tüm gıdalar, paketli gıda ürünleri, sebze ve meyveler, süt ve süt ürünleri, et ve etten üretilen tüm gıda ürünleri üreticileri, çevrenizde gördüğünüz, duyduğunuz ve hatta tükettiğiniz ürünlerin büyük markaları ve üreticileri soğuk depolama sistemlerinde Frigosky’ı tercih etmektedir.

AD-DP Tipi Depolarımız

Ana dağıtım ağına sahip depolarımızdır. Dağıtım ve depolama yaptığımız birinci derece depo sistemlerimizdir. Bu depolarımız, ana üretim tesislerine yakın, stoklama yapmaya uygun, gerektiğinde dağıtıma çıkarılması gereken ürünler için uygun trafik koşullarında merkezlere konumlandırılmışlardır. Hem üretim hem de tüketim merkezlerine yakınlıkları ile sınıflandırılırlar.

AR-DP Tipi Depolarımız

Genel olarak tüketim noktalarına yakın, AD-DP tipi depolarımıza oranla daha küçük ölçekli, ana üretim noktalarına yakınlıkları ile de ulaşım ve taşıma sırasında zorluk yaşanmayacak özellikte konumlandırılmışlardır.

GN-DP Tipi Depolarımız

Genel olarak günlük depolama ve dağıtım tipine uygun soğuk depolardır. Sadece günlük ve plaet stoklamasına müsait depolarımızdır. GN-DP tip depolarımız şehir merkezleri ya da ana üretim noktalarından uzakta konuşlandıırlmışlardır. Buna rağmen, ana dağıtım noktalarına ulaşım imkânları ile dikkat çekerler.

GR-DP Tipi Depolarımız

Gümrük işlemleri tamamlayıncaya kadar, yurt dışından getirilen gıda ürünlerinin muhafaza edildiği depolama tipidir. GR-DP depoları, gümrükleme işlemlerinin yapılmasına uygun ve Türkiye’de gümrük kapıları ve limanlara yakın mesafede konumlandırılan ihtiyaca özel depolardır.